کرم پودر و نکات مهم برای انتخاب

کرم پودر نوعی وسیلۀ آرایشی است با قدرت پوشانندگی بالا. برخلاف تصور عامه، استفاده از کرم پودر تنها برای روشن شدن پوست نیست؛ بلکه کاربرد اصلی آن، یکنواخت کردن و پوشش ناهمسانی های سطح پوست است. انتخاب کرم پودر بر اساس نوع و رنگ پوست انجام می گیرد. برای برخورداری از یک آرایش طبیعی و مناسب، بهتر است از کرم پودری نزدیک به رنگ طبیعی پوست استفاده کرد.

کرم پودر و نکات مهم برای انتخاب

همه نکات مهم در مورد کرمپودر

کرم پودر از لوازم پایۀ محصولات آرایشی است. برای انجام یک آرایش کامل و بی نقص، استفاده صحیح و به اندازه از کرم پودر تاثیر زیادی بر چهره می گذارد. این محصول آرایشی، حکم زیرسازی آرایش را دارد. برخلاف تصور عامۀ مردم، کاربرد این محصول، صرفا روشن کردن پوست نیست و از این ماده برای یک دست کردن سطح پوست، پوشاندن ناهمسانی ها و بهبود ظاهر آن استفاده می شود؛ بنابراین آن را باید روی همۀ قسمت های صورت به مقدار لازم پخش کرد. انواع کرم پودرها شامل: مایع، نیمه چرب (احساس سنگینی روی پوست ایجاد نمی کند)، چرب (قدرت پوشانندگی بالا)، ضد التهاب (برای پوست های حساس) هستند.

کرم پودر

 

طرز استفاده از کرم پودر

گام نخست در استفاده از این ماده، انتخابی درست، متناسب با جنس و رنگ پوست است. برای اینکه این ماده روی پوست جلوه ای طبیعی داشته باشد، باید رنگ آن با رنگ پوست همخوانی داشته و بهم نزدیک باشند. در رابطه با میزان مصرف آن باید گفت، برای پوست های جوان تر، که لک و چروکیدگی کمی دارند نباید مقدار زیادی از آن را استعمال کرد. کرم پودر را با انگشت یا اسفنج مرطوب به آرامی روی صورت پخش کرده و پس از اتمام آرایش با استفاده از دستمال کاغذی میزان آرایش را یکنواخت کنید.

در خرید کرم پودر، برند و قیمت آن اهمیت چندانی ندارد بلکه سازگاری آن با نوع پوست مهم است. نکتۀ حائز اهمیت دیگر، تاریخ انقضای آن است. این محصولات تاریخ انقضای محدودی دارند و پس از اتمام تاریخ مذکور، بافت و شکل و شمایل بدی به پوست می دهند.

برای پوست های چرب، از انواع oil free استفاده کنید، پودرهای فشرده انتخاب خوبی هستند و برای پوست های خشک، انتخاب نوع مایع آن با پایۀ روغنی یا oil based مناسب و صحیح است.

بطورکلی ترتیب استفاده از کرم ها به این ترتیب است: استفاده از کرم مرطوب کننده (یا پرایمر)، پوشش کل صورت با کرم پودر، استفاده از کانسیلر

اشتراک گذاری این مطلب
پرسش و پاسخ

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.