کانسیلر و انواع آن

کانسیلر نوعی وسیلۀ آرایشی است و برای پوشاندن عیوب چهره از آن استفاده می شود. مواردی مانند تیرگی دورچشم، جای جوش و آکنه، لک های پوستی و قرمزی اطراف بینی با کانسیلر به راحتی پنهان می شوند. انواع مختلف کانسیلر با توجه به نوع پوست و میزان ماندگاری آن استفاده می شود.

کانسیلر و انواع آن

همه چیز در مورد کانسیلر

کانسیلر (concealer) نوعی محصول آرایشی پوشاننده است. برای رفع ایرادات چهره مانند رفع تیرگی و گودی زیر چشم، پوشاندن لک های پوستی، پنهان کردن آکنه و جای جوش و خال از آن استفاده می شود. این محصول آرایشی با فرمولاسیون فشرده و غلطت بالا، پوشانندگی بسیار خوبی دارد. کانسیلرها با توجه به نیاز کاربر، انواع مختلفی دارند که شامل انواع مایع، پودری، استیکی، کرم و مدادی است. موارد استفادۀ هر یک در ادامه به اختصار آورده شده است:

کانسیلر کرم: قدرت پوشش بالای لک های سطحی پوست، ماندگاری طولانی مدت در طول روز، با کیفیت مناسب بدون پوسته پوسته شدن، خشک و چروکیده شدن از ویژگی های بارز آن است.

کانسیلر پودری: قدرت پوشش متوسط، قابلیت ترکیب و استفادۀ همزمان با انواع کرم پودر از قابلیت های این محصول است.

کانسیلر استیکی: قدرت پوشش نسبتا پایین و نیاز به تجدید در طول روز دارد. طراحی ظاهری آن به شکل مداد لب است و قیمت مناسبی دارد.

کانسیلر مایع: قدرت پوشش و عملکرد بسیار خوبی دارد. مدتی زمان نیاز است تا روی پوست بنشیند و لایۀ پوششی آن ایجاد شود. انواع ارزان قیمت آن خیلی زود روی پوست، پوسته پوسته و خشک می شوند.

کانسیلر مدادی: شبیه به مدل استیکی اند اما چسبناک تر است. قدرت پوشانندگی متوسطی دارند.

 

کانسیلر

 

طرز استفاده

برای استعمال کانسیلر نیازی نیست که آن را به همۀ قسمت های صورت بمالید. تیرگی دور چشم، جای جوش و آکنه و لک های صورت، قرمزی اطراف بینی مقداری از آن را بزنید و با براش یا اسفنج آن را پخش کنید. هنگام استفاده از انواع مدادی و استیکی باید در نظر داشت که به طور مستقیم آن را روی نکشید؛ بلکه با اسفنج یا براش و یا انگشت خود، آن را پخش کنید. در ضمن بهتر است نوع کرمی و مایع برای پوست های خشک و نوع پودری و جامد برای پوست های چرب استفاده شود.

اشتراک گذاری این مطلب
پرسش و پاسخ

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.