کانتور و جذابیت صورت

در چند سال اخیر استفاده از تکنیک کانتور همه گیر شده است، با این حال بسیاری از کاربران به خوبی با این تکنیک آشنایی ندارند. کانتورینگ در واقع تکنیک سایه زنی و ایجاد عمق است. با یک کانتور ساده به راحتی می توانید نقاط ضعف چهره خود را پنهان کنید و نقاط قوت آن را جلوه دهید.

کانتور و جذابیت صورت

کانتور و جذابیت صورت

کانتور یا آرایش ترمیمی یک تکنیک آرایشی حرفه ای است که شامل سایه زدن و درنتیجه عمق بخشیدن به اجزای صورت می شود. به زبان ساده باید گفت با این تکنیک و ایجاد خطای دید، نقاط قوت صورت مثل گونه ها برجسته تر و نقاط ضعف را تیره کرده تا کوچک تر نشان داده شوند.

تکنیک کانتور علاوه بر صورت برای قسمت های دیگری از بدن مانند سینه نیز استفاده می شود. با یادگیری چند تکنیک ساده، به راحتی می توانید یک میکاپ حرفه ای را تجربه کنید. برای کانتور از کرم های فشرده یا پودر استفاده می شود که اصولا یک تا دو درجه تیره تر از رنگ پوست است. این محصول انواع پودری و کرمی دارد؛ انواع پودری جلوه ای مات و نوع کرمی آن جلوۀ باطراوت تری ایجاد می کند. استفاده از محصولات کرمی برای مبتدیان راحت تر است، زیرا به سادگی ترکیب و پخش می شود و به اصطلاح روی پوست می نشیند.

 

کانتور

 

نحوۀ استفاده 

استفاده از کانتور، یک مرحله بعد از کرم پودر است. کانتوری که دو تا سه درجه از رنگ پوستتان تیره تر است انتخاب کنید. برای محو کردن کانتورهای مایع از اسفنج و برای پخش کردن انواع پودری آن از برس های کوچک و پر استفاده کنید. کانتور را روی پیشانی نزدیک خط رویش مو، زیر استخوان گونه، روی خط فک و دو خط موازی دو طرف تیغۀ بینی بکشید و با اسفنج های تخم مرغی شکل (اشکی) روی آن ضربه بزنید تا محو شود به یاد داشته باشید اسفنج را روی پوست نکشید و فقط با ضربه زدن آن را محو کنید. خط پیشانی را به سمت بالا، خط گونه را روی خود خط به سمت بالا و خط فک را به سمت پایین محو کنید. به یاد داشته باشید اصول کانتورینگ بر اساس سایه زدن است؛ بنابراین هیچ خط و مرزی نباید باقی بماند.

اشتراک گذاری این مطلب
پرسش و پاسخ

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.