پرایمر آرایشی یا زیرساز چیست و چه کاربردهای دارد؟

پرایمر یک زیرساز آرایشی می‌باشد که انواع مختلفی دارد. در این مقاله قصد داریم انواع مختلف پرایمر آرایشی و کاربرد آن‌ها را مورد بحث و بررسی قرار دهیم. کاربردهای اصلی پرایمر، ماندگاری آرایش، درست نشان دادن رنگ‌های استفاده شده در آرایش، بالا بردن پوشانندگی لوازم آرایش و در مواردی جلوگیری از آسیب دیدن پوست هستند.

پرایمر آرایشی یا زیرساز چیست و چه کاربردهای دارد؟
بلاگ , عمومی 5 می 2019

پرایمر آرایشی یا زیرساز چیست و چه کاربردهای دارد؟

پرایمر یک زیرساز آرایشی می‌باشد که انواع مختلفی دارد. در این مقاله قصد داریم انواع مختلف پرایمر و کاربرد آن‌ها را مورد بحث و بررسی قرار دهیم. کاربردهای اصلی پرایمر، ماندگاری آرایش، درست نشان دادن رنگ‌های استفاده شده در آرایش، بالا بردن پوشانندگی لوازم آرایش و در مواردی جلوگیری از آسیب دیدن پوست هستند.

انواع پرایمر :

پرایمر کرم پودر: پرایمر کرم پودر همان طور که از اسم آن پیداست روی پوست صورت و قبل از زدن کرم پودر استفاده می‌شود. این نوع پرایمر آرایشی با توجه به انواع مختلف پوست، انواع گوناگونی دارد. معروف‌ترین شرکت‌های تولید کننده پرایمر یا همان زیرساز آرایشی در سراسر جهان smashbox، benefit، Lancome ، Estee lauder ، mac ، flormar و چند برند مطرح دیگر هستند.

بسیاری از شرکت‌های تولید کننده پرایمر برای هر نوع پوست و برای هر هدف آرایشی، زیر ساز مخصوص به آن را تولید می‌کنند. بدیهی است شرکت‌های بسیاری به تولید زیرساز آرایشی می‌پردازند که در این مقاله مجال نام بردن تمام آن‌ها نیست. برای مثال پرایمری که در شکل زیر نشان داده شده است، یک نوع پرایمر از شرکت Smashbox است که برای مواردی استفاده می‌شود که نیاز به استفاده از یک ضد آفتاب در زیرساز آرایش باشد و همچنین پوست صورت نیاز به آب‌رسانی داشته باشد.

پرایمر آرایشی یا زیرساز چیست و چه کاربردهای دارد؟

شکل بعدی نوع دیگری از پرایمر آرایشی را نشان می‌دهد که بیشتر برای آرایش‌های سنگین مورد استفاده قرار می‌گیرد و مدت زمان ماندگاری آرایش روی پوست و همچنین پوشانندگی کرم پودر را تا حد بسیار زیادی بالا می‌برد.

پرایمر آرایشی یا زیرساز چیست و چه کاربردهای دارد؟

پرایمر ریمل: قبل از زدن ریمل استفاده می‌شود و باعث بلند شدن طول مژه، حجم دهندگی به مژه و همچنین ماندگاری بیشتر ریمل می‌شود.

پرایمر رژ: قبل از زدن رژ استفاده می‌شود، و برای زیباتر نشان دادن رنگ رژ و همچنین ماندگاری آن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پرایمر سایه: قبل از زدن سایه استفاده می‌شود و به ماندگاری سایه و جلوه‌ی بیشتر رنگ‌های سایه کمک می‌کند.

پرایمر کانسیلر: این نوع زیر ساز قبل از استفاده از کانسیلر در زیر چشم زده می‌شود. کاربرد اصلی آن جلوگیری از چروک شدن و ایجاد خطوط کانسیلر در زیر چشم است. همچنین پوشانندگی کانسیلر را تا حد بسیار زیادی بالا می‌برد.

اشتراک گذاری این مطلب
پرسش و پاسخ

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.