پد آرایشی و کاربردهای آن

پد های آرایشی در جنس و بافتهای مختلف و اشکال متفاوتی وجود دارند. انواع پدهای موجود در بازار شامل پدهای حوله ای، تخم مرغی یا اشکی، لوزی، مخروطی با یک سطح صاف، ژله ای یا سیلیکونی و پد اسفنجی پاک کننده است. به طور کلی کاربرد این پد ها پخش کرم، کانتورینگ است و بعضی از انواع آن به عنوان پاک کنندۀ آرایشی کاربرد دارد.

پد آرایشی و کاربردهای آن

پد آرایشی و کاربردهای آن

یکی از لوازمی که در همۀ کیف های آرایشی هست، پد آرایشی است. پدها انواع مختلفی دارند و بنابه شکل ظاهر هر یک برای انجام یک کار خاص طراحی شده اند در ادامه با انواع پد و کاربرد دقیق آنها آشنا می شویم.

 

پد آرایشی

انواع پد و کاربردهای آن

پد حوله‌ای

این نوع پد آرایشی در بسته بندی های چندتایی عرضه شده، ظاهری تخت و جنسی حوله‌ای مانند دارند. برای انجام زیرسازی مثل پنکیک زدن مناسبند. جای بسیار کمی اشغال می کنند و به راحتی درون ظرف پنکیک جای می گیرند. قیمت مناسبی دارند و با گذر زمان خرد و تکه تکه نمی شوند.

پد لوزی

این مدل از پد آرایشی علاوه بر سطح صاف و تخت، قسمت های تیز و گوشه دار هم دارند، از قسمت صاف آن برای پخش کرم پودر روی سطح صاف صورت و از قسمت لبه دار آن می توان برای کانتورینگ یا پخش کرم پودر برای زیر چشم ها و قسمت های زاویه دار صورت استفاده کرد.

پد تخم مرغی یا اشکی

این پدهای اسفنجی که در رنگ بندی های متنوع در بازار عرضه می شوند، شکلی مخروطی دارند. گوشۀ تیز این اسفنج ها امکان اعمال کرم دور چشم و محو کردن سیاهی های آن را به راحتی ممکن می کند. بافتی بهداشتی دارد و چربی های اضافی پوست و مواد آرایشی را به خود جذب می کند.

پد مخروطی با یک سطح صاف

از قسمت گرد این پد چند منظوره برای پخش کرم و از سطح صاف آن برای خط انداختن کانتورینگ استفاده می شود. زدن رژگونه با این اسفنج ها نتیجه ای اصولی و حرفه ای ایجاد می کند.

پد خامه ای دوقسمتی

بافتی نرم و انعطاف پذیر دارد و برای یکدست کردن کرم پودر و کانسیلر سطح پوست استفاده می‌شود. این پد آرایشی هم چربی اضافی سطح پوست را جذب کرده، و پس از هر بار استفاده امکان شستشوی آن وجود دارد.

پد سیلیکونی یا ژله ای

این پد آرایشی سطحی صاف و صیقلی دارد، کرم را به خود جذب نمی‌کند؛ بنابراین طول عمری بالایی دارد و قابل شستشوست. برای پخش کرم‌های مایع بسیار مناسبند و خطی روی پوست ایجاد نمی‌کنند. البته انعطاف پذیری کمتری دارند و برای پخش محصولات پودری مناسب نیستند.

پد پاک کنندۀ آرایش

از این نوع پد آرایشی برای پاک کردن آرایش و ماسک‌های روی صورت استفاده می شود. پیش از استفاده آن را خیس کرده و به آرامی روی پوست بکشید. با این کار منافذ پوست پاک می شوند.

اشتراک گذاری این مطلب
پرسش و پاسخ

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.