هایلایتر و نحوه استفاده از آن

هایلایتر نوعی وسیلۀ آرایشی جوان پسند و پرطرفدار است. از این محصول برای درخشان کردن و برجسته کردن قسمت هایی از چهره استفاده می شود. هایلایترها انواع پودری، کرم و مایع دارند. انواع کرم و مایع مناسب پوست های خشک اند و نوع پودری که فاقد چربی است، گزینۀ مناسبی برای پوست های چرب است. روش استفاده و انتخاب رنگ مناسب، برای تکمیل یک میکاپ کامل و زیبا ضروری است.

هایلایتر و نحوه استفاده از آن

هایلایتر چیست و نحوه استفاده از آن چگونه است؟

هایلایتر از جذاب ترین لوازم آرایش است. از این محصول آرایشی برای درخشان و براق و برجسته کردن قسمت هایی از صورت و جلوۀ بیشتر میکاپ استفاده می شود. این محصول آرایشی پرطرفدار، بافتی سبک و نرم دارد در نتیجه باعث بسته شدن منافذ پوست نمی گردد و ایجاد جوش و آکنه نمی کند. نحوۀ استفاده از آن به علاوۀ راهنمایی برای انتخاب محصول متناسب با انواع پوست در ادامه آورده شده است.

طرز استفاده از هایلایتر :

زمان استفاده از هایلایتر بعد از کرم پودر و کانتورینگ است. قدم نخست شناختن قسمت هایی از صورت است که نیاز به هایلایت کردن و براق شدن دارد. اگر با دست صورت را لمس کنید، قسمت های برجستۀ آن به سادگی قابل تشخیص است. این نواحی شامل وسط پیشانی، قوس ابروها، تیغۀ بینی تا نوک آن، خط بالای گونه، گردی چانه و قسمت فرورفتگی بالای لب است.

انواع هایلایترها :

هایلایتر ها در سه نوع مایع، پودری و کرمی در بازار عرضه می شوند. نوع مایع آن ضمن اینکه چندکاره است، بسیار پرطرفدار است. نوع پودری برای مواقعی مناسب است که به دنبال آرایشی طبیعی باشید؛ بنابراین برای استفاده روزمره مناسب است. نوع کرمی آن که بسیار جلب توجه کرده و آرایش را خیره کننده می کند؛ برای مجالس مناسب است. به طور کلی برای پوست های چرب، هایلایترهای پودری و برای پوست های خشک، نوع کرمی و مایع آن توصیه می شود.

برای داشتن آرایشی چشم نواز، علاوه بر تکنیک استفاده از هایلایتر، هماهنگی رنگ آن با پوست نیز اهمیت بالایی دارد. برای پوست های روشن و گندمی، هایلایتری با ته رنگ صورتی و برای پوست های تیره، رنگ های متمایل به طلایی زیبنده تر است.

نکتۀ مورد توجه دیگر در استفاده از هایلایتر، انتخاب ابزار صحیح است. برای انواع کرمی و مایع، برس های آرایشی با موی مصنوعی و برای نوع پودری، برس های بادبزنی ابزار های قابل قبول و مناسبی اند.

اشتراک گذاری این مطلب
پرسش و پاسخ

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.