مداد چشم و دلیل اهمیت آن برای خانم ها

آرایش چشم ها از مهم ترین مراحل آرایش است. ساده ترین و بی دردسرترین راه برای آرایش چشم ها، استفاده از مداد چشم است. استفاده از این محصول پرطرفدار نیاز به تبحر و مهارت خاصی ندارد بنابراین بسیار رایج و متداول است. شاید تنها عیب این محصول، ماندگاری کم آن باشد.

مداد چشم و دلیل اهمیت آن برای خانم ها

مداد چشم و دلیل اهمیت آن برای خانم ها

می توان گفت آرایش چشم از مهم ترین مراحل میکاپ است. بیشتر لوازمی که در کیف آرایشی بانوان موجود است، مربوط به آرایش چشم است. استفاده از مدادهای آرایشی به خاطر سهولت و سرعت بالا در میان بانوان رایج شده است. مدادهای چشم نیز از این قاعده مستثنی نیستند و برای تاکید بر چشم ها اولین و ساده ترین گزینه ای که به نظر می رسد احتمالا استفاده از مداد چشم باشد.

از موارد دیگر محبوبیت این وسیلۀ سادۀ آرایشی، تنوع رنگ بالا و بافت سبک آن است؛ بطوریکه هیچ گونه احساس سنگینی یا مزاحمتی روی پلک ایجاد نمی کند. البته هنوز رنگ مشکی، در این حیطه بی رقیب است، اما اگر به دنبال تنوع و تغییر در ظاهر خود هستید استفاده از سایر رنگ های متناسب با ظاهرتان را به شما توصیه می کنیم. در کنار این مزایا باید گفت مداد چشم ماندگاری چندان بالایی نداشته و نیاز به تجدید دارد.

مداد چشم

 

نحوۀ استفاده 

گام نخست در استفاده از این محصول این است که سر آن باید همیشه تیز و تراشیده باشد تا خطی صاف و یکدست ارائه دهد. در مرحلۀ بعد با یک دست، پوست پلک را کمی بکشید و سپس خطی نازک چسبیده به مژه ها رسم کنید و دنبالۀ کوتاهی هم بکشید؛ این خط مژه ها را پرتر و دنبالۀ آن چشم ها را کشیده تر نشان خواهد داد.

برای این که خط چشمی چشمگیر داشته باشید، می توانید خط رسم شده را ضخیم تر کنید. برای درشت تر نشان دادن چشم ها خط را از ابتدا تا انتهای پلک نکشید، بلکه خط چشم را از نیمۀ پلک شروع کرده و به سمت گوشۀ بیرونی آن بکشید. نکتۀ دیگر این که داخل پلک پایین را با مداد چشم سفید بکشید و از رنگ های تیره برای این قسمت استفاده نکنید؛ استفاده از رنگ های تیره داخل پلک پایین چشم های شما را کوچک تر جلوه می دهد.

اشتراک گذاری این مطلب
پرسش و پاسخ

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.