فیکساتور و راز ماندگاری آرایش

از فیکساتور در مرحلۀ پایانی آرایش استفاده می شود. بعد از یک آرایش کامل از فیکساتور برای تثبیت آن روی صورت استفاده می شود. این محصول در انواع پودری و اسپری موجود دارد. نوع اسپری آن رایج تر و استفاده از آن برای مبتدیان راحت تر است. استفاده از فیکساتور برای آرایش های روز مره مناسب نیست.

فیکساتور و راز ماندگاری آرایش

همه چیز دربارۀ فیکساتور و نحوۀ استفادۀ آن

بعد از یک آرایش کامل آنچه موجب دغدغه است، ماندگاری پایین و ریختن آرایش صورت پس از چند ساعت بر اثر مواردی چون تعریق است. فیکساتور (fixature) راه حل مناسبی برای این معضل است و بدون تغییر رنگ و بافت آرایش، ماندگاری آن را بالا می برد. معنای لغوی این محصول، تثبیت کننده است. فیکساتور تثبیت آرایش روی صورت را با جلوگیری از چرب شدن، جذب رطوبت پوست صورت انجام می دهد و مانع برق افتادن پوست می شود. بنابراین نه تنها در طی روز نیازی به تجدید آرایش ندارید بلکه در پایان روز کیفیت آرایش به خوبی ابتدای روز است. این محصول به سه شکل گاز، مایع و پودر جامد در بازار موجود است. استفاده از فیکساتور برای آرایش های روزانه توصیه نمی شود.

 

فیکساتور

نحوۀ استفاده

گام اول در استفاده از فیکساتور ها انتخاب نوع مناسب و همخوان با پوست است. اگر پوستی خشک دارید از فیکساتورهای حاوی الکل استفاده نکنید. برای پوست های چرب انواع oil free مناسب است و منافذ پوست را نمی بندد بنابراین باعث ایجاد جوش و آکنه نمی شود. برخی از این اسپری ها حاوی مواد مرطوب کننده اند و به پوست آبرسانی می کنند. برخی دیگر از اسپری ها نیز حاوی SPF هستند.

برای استفاده از اسپری فیکساتور آن را به خوبی تکان دهید، چشمها را ببندید و اسپری را از فاصلۀ 20 الی 30 سانتیمتری به شکل T و X روی صورت اسپری کرده و چند لحظه صبر کنید تا خشک شود. برای مبتدیان، استفاده از اسپری راحت تر است. اگر از فیکساتور های پودری استفاده می کنید، براش را درون پودر زده و به آرامی روی صورت ضربه بزنید. به یاد داشته باشید از مقدار کمی پودر استفاده کنید زیرا به سختی روی صورت می نشیند و مقدار زیاد آن جلوۀ مناسبی نخواهد داشت.

اشتراک گذاری این مطلب
پرسش و پاسخ

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.