عطر متناسب با نوع پوشش

یکی از نکاتی که در استفاده از عطر ها باید به خاطر داشت، این است که سازگاری و ناسازگاری عطر با پوشش بسیار حائز اهمیت است. عطر مناسب برای یک دورهمی دوستانه با عطر مناسب برای محیط کاری و رسمی متناسب با نوع پوشش تغییر خواهد کرد. عطر ها جز نامرئی پوشش شما هستند.

عطر متناسب با نوع پوشش
بلاگ , عمومی 15 ژوئن 2019

عطر متناسب با نوع پوشش

عطری که انتخاب می کنید تا نشان دهندۀ رایحۀ شما باشد تکمیل کنندۀ پوشش شما تلقی می شود؛ به عبارتی ادکلن ها  پوشش نامرئی شما هستند. بنابراین همخوانی و سازگاری آن با لباس تنتان مهم و اثر بخش است. یک رایحۀ ناخوانا با پوشش به اندازۀ پوشیدن همزمان کت و شلوار رسمی با کلاه لبه دار آفتابی ناسازگار است و جلوۀ نامطلوبی ایجاد می کند.

برای انتخاب عطر متناسب با نوع پوشش ظاهری، علاوه بر سلیقۀ شخصی باید نکات دخیل دیگر را هم رعایت کرد.

نکاتی که در انتخاب عطر باید بدانید :

فارغ از سلایق متفاوت در انتخاب پوشش ظاهری، به طور کلی پوشش افراد به دو دسته تقسیم می شود: رسمی (formal) و معمولی (casual). به عطرهایی که برای مکان ها و زمان های رسمی استفاده می شود، عطر روز و به روایحی که برای پوشش های معمولی (غیر رسمی) استفاده می شود، به اصطلاح عطر شب گفته می شود.

عطر روز برای محیط های کاری، مکان های عمومی و کلاس درس و… کاربرد دارد. هدف از استفاده از این ادکلن آراستگی است و از آنجایی که به صورت مداوم با عموم در تعامل هستید، باید از ادکلنی استفاده کرد که رایحه ای ملایم داشته باشد و برای سایرین ایجاد مزاحمت نکند. بنابراین ادکلن هایی با رایحۀ مرکبات، گل و گاهی چوب انتخاب های مناسبی برای این نوع پوشش و موقعیت هاست.

عطر شب برای زمان ها و مکان هایی است که بعد از گذراندن ساعات کاری و رسمی ابتدایی روز، در آنجا زمان خود را می گذرانید؛ برای مثال، دورهمی های دوستانه، رستوران، مجالس و… . در اینجا علاوه بر آراستگی هدف از ادکلن جلب توجه نیز هست و ماندگاری آن بسیار مورد توجه است. برای پوشش های مناسب مهمانی ها استفاده از عطرهای سنگین و قوی و انرژی بخش توصیه می شود؛ رایحه هایی چون: چوب، شرقی و چرم.

در پایان به یاد داشته باشید برای انتخاب عطر در کنار همۀ موارد بالا، فصل را هم مد نظر داشته باشید.

اشتراک گذاری این مطلب
پرسش و پاسخ

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.