سایه چشم ، جلوه بخش چشمان شما

از پرکاربردترین لوازم آرایشی مربوط به چشم که جلوۀ فوق العاده ای به آن می بخشد می توان از سایه چشم نام برد. این محصولی آرایشی برای استفاده روی پلک و زیر ابرو به کار می رود و در رنگ ها و جنس های مختلف به بازار عرضه می شود.

سایه چشم ، جلوه بخش چشمان شما

سایه چشم ، جلوه بخش چشمان شما

سایه چشم (eyeshadow) از لوازم آرایشی مربوط به چشم هاست و برای میکاپ روی پلک و زیر ابروها استفاده می شود. به چشم ها عمق و بعد می بخشد و با انتخاب رنگ مناسب در کنار چشم هارمونی و جلوۀ بی نظیری ایجاد می کند. مواد تشکیل دهندۀ این محصول آرایشی شامل سیلیکات منیزیم، خرده های سنگ طلق، رنگدانه و مواد نگهدارنده هستند.

سایه ها در فرم های کرم، مایع، قلم و پودرهای فشرده تولید و عرضه می شوند. عیار کیفیت سایه چشم با ماندگاری و دوام آن در برابر گرما و تعریق پوست مشخص می شود. پالت های سایۀ موجود در بازار با تنوع رنگی بالا بسیار پر طرفدارند. این محصولات بافتی نرم و سبک دارند و روی پلک احساس سنگینی ایجاد نمی کند. یک سایۀ با کیفیت تحت تاثیر چین و شکن پوست، تغییر شکل نمی دهد و پوشش رنگ بالایی دارد. باید خاطر نشان کرد که تاریخ انقضای این محصولات تا دو سال پس از تولید است.

 

سایه چشم

نحوۀ استفاده 

نکتۀ اول اینکه زدن سایه چشم، بعد از خط چشم و قبل از ریمل زدن انجام می شود. پرطرفدارترین و متداول ترین نوع سایه، مدل پودری آن است. استفاده از آن برای مبتدیان نیز راحت و ساده است. برای پخش سایه از اپلیکاتور استفاده می شود. سایه های کرمی فرمولاسیونی درخشان تر و ماندگاری بیشتر دارند، با استفاده از قلموهای آرایشی و با ضربه های کوتاه و آرام قلمو روی پلک از آن استفاده کنید، به یاد داشته باشید به هیچ عنوان قلمو را روی پوست نکشید.

سایه های مایع در بسته بندی هایی شبیه به برق لب عرضه می شوند. قلموهای خشک و صاف برای سایه زنی بسیار مناسبند. براق و درخشان اند و گزینۀ مناسبی نیز برای تازه کاران هستند. سایه های کرمی و مایع پس از مدتی، تمایل به جمع شدگی دارند و برای افرادی با پوست چرب توصیه نمی شود. سایه های مدادی علاوه بر سهولت در کار، ماندگاری بالایی دارند و برای استفاده روز مره بهترین گزینه اند.

اشتراک گذاری این مطلب
پرسش و پاسخ

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.