ریمل و اسرار داشتن مژه هایی زیبا

ریمل نوعی وسیلۀ آرایشی همه پسند و پرطرفدار است. برای حالت بخشیدن به مژه ها و جلوۀ بیشتر چشم ها استفاده از این محصول لازم و ضروری است. انواع مختلف ریمل، با توجه به نوع مژه و سلیقه افراد استفاده می شود. ریمل ها در انواع حجم دهنده، بلندکننده و ضدآب موجود هستند. با روش صحیح ریمل زدن، می توان از چسبیدن مژه ها جلوگیری کرد.

ریمل و اسرار داشتن مژه هایی زیبا

همه چیز دربارۀ ریمل و نحوۀ استفادۀ آن

ریمل (mascara) محصولی آرایشی است که کاربرد آن رنگ دادن، حجیم و بلند کردن مژگان است. ریمل با ایجاد کنتراست و تضاد رنگی بین مژه ها و سفیدی چشم، زیبایی چشم ها را دو چندان می کند و به آن جلوۀ فوق العاده ای می بخشد. یک محصول با کیفیت باید مژه ها خیلی خوب بپوشاند، مژه ها را به هم نچسباند و از طرفی به راحتی پاک شود. انتخاب نوع ریمل بستگی به نوع مژه ها دارد. نوع ضخیم کنندۀ آن برای افرادی با مژه های نازک و ریمل های بلند کننده برای افرادی که مژه هایی پر و ضخیم اما کوتاه دارند، مناسب است.

هنگام خرید این وسیلۀ آرایشی، علاوه بر نوع مژه، باید نوشته های روی بدنه و شکل برس آن  نیز مورد توجه قرار بگیرد. Volume به معنای حجم دهنده، length  به معنای بلندکننده و water proof به معنای ضد آب است. استفاده از ریمل ضدآب برای استفادۀ روزانه که به دلیل وزن سنگین به مرور زمان باعث افتادگی پلک می شود، توصیه نمی شود.

برس نیز با توجه به کاربرد، شکل های متفاوتی دارد. برس هایی که سری شبیه شانه دارند، برای بلند کردن مژه، برس های پرپشت، برای حجیم و ضخیم نمودن مژه، برس هایی که انحنا دارند برای فر دادن مژه، برس هایی با سر کوتاه و بلند برای ریمل خوردن به همۀ قسمت های مژه چه در گوشۀ چشم و چه وسط کاربرد دارند.

 

ریمل

 

طرز استفاده 

اگر همزمان از فرمژه نیز استفاده می کنید بهتر است بعد از ریمل زدن، مژه ها را فر دهید؛ این عمل از شکستن و ریختن مژه ها جلوگیری می کند. گام نخست، پاک کردن مایع اضافی روی برس با استفاده از دستمال کاغذی است. برس را به صورت افقی گرفته و از ریشۀ مژه به سمت نوک، برس را بکشید. نکتۀ دیگر این که برای جلوگیری از چسبیدن مژه ها در حین برس کشیدن، آن را بچرخانید. در نهایت به خاطر داشته باشید، برای مژه های پایینی مقدار از کمتری مایع نسبت به مژه های بالایی استفاده کنید.

اشتراک گذاری این مطلب
پرسش و پاسخ

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.