رژ لب و نحوه استفاده از آن

رژلب یا ماتیک از محبوب ترین فرآورده های آرایشی بین بانوان است؛ تنوع بسیاری در رنگ و نوع دارند. برای ماندگاری بالای رژلب ها از مواد شیمیایی چون سرب استفاده می شود. رژلب ها انواعی چون مایع، مدادی، کلاسیک قلمی دارند. هریک از این انواع از نظر ظاهر، ماندگاری و بافت با دیگری متفاوت است.

رژ لب و نحوه استفاده از آن

معرفی رژ لب و انواع آن و نحوۀ استفاده از آن

رژ لب یا ماتیک (lipstick) از محبوب ترین لوازم آرایش بانوان است که تاثیر فوق العاده ای بر جذابیت ظاهری لب ها می گذارد. این فرآوردۀ آرایشی علاوه بر رنگی نمودن لب ها برای نرم کردن لب ها نیز استفاده می شود. ترکیبات به کار رفته در این محصول شامل قهوه، روغن، مواد رنگی، موم و نرم کنندۀ پوست است. از دیگر موادی که در بیشتر رژلب ها کاربرد دارد سرب است. از سرب برای افزایش ماندگاری آن استفاده می شود اما این مادۀ شیمیایی سرطان زاست؛ از آنجا که اصولا رژلب ساعاتی طولانی روی لب می ماند و هنگام خوردن و آشامیدن امکان بلعیدن آن وجود دارد، این مواد سمی به مرور در بدن جمع شده و ایجاد مسمومیت می‌کنند. رژ ها در انواع کلاسیک قلمی، مدادی،مایع و لاک لب در بازار عرضه می شوند. در رژ لب های پروتز کننده ترکیباتی فلفلی برای تحریک کردن لب به کار می برند که موجب گوشتالو شدن لب ها می شود.

 

رژ لب

نکاتی که باید بدانید

از جمله مواردی که باید در مصرف این فراوردۀ آرایشی مد نظر داشت تاریخ انقضای یک سالۀ آن هاست. نکتۀ حائز اهمیت دیگر این است که رژلب ها را نباید در معرض هوای گرم قرار داد؛ گرما باعث از بین بردن قوامش می شود و امکان آب شدن آن وجود دارد. با وجود تنوع بسیار شاید انتخاب یک رژ مناسب کار سختی به نظر برسد در زیر ویژگی کلی هر یک از آن ها به اختصار آورده شده تا شما را برای انتخاب مناسب یاری رسانیم:

رژ لب مایع: بافتی مخملی و رنگی مات به علاوۀ ماندگاری بالا از ویژگی های بارز آن است. برای کسانیکه لب های خشکی دارند خیلی توصیه نمی شود البته جای نگرانی نیست برای حل این معضل می توان همراه با آن از بالم لب استفاده کرد.

لاک لب: این محصول شبیه برق لب است اما رنگدانه های بیشتری دارد. ماندگاری متوسطی دارد و ظاهری درخشان و براق به لب می بخشد.

رژ لب کلاسیک و قلمی: این محصول با توجه به میزان سرب ماندگاری متفاوتی دارد و میزان درخشش آن ملایم است.

مداد لب: مداد ها بافتی تقریبا مات ایجاد می کنند و ماندگاری متوسطی دارند.

اشتراک گذاری این مطلب
پرسش و پاسخ

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.