رژگونه و همه چیز درباره آن

رژگونه از محصولات آرایشی برای تغییر رنگ و جلوۀ گونه ها استفاده می شود. انواع رژگونه شامل نوع پودری ،استیکی، مایع و کرمی می باشد که ماندگاری متفاوتی دارند و برای جنس پوست های مختلفی تولید شده اند. انتخاب براش مناسب و تکنیک صحیح کمک می کند تا جلوۀ زیباتری به گونه های خود ببخشید.

رژگونه و همه چیز درباره آن

رژگونه و همه چیز درباره آن

رژگونه یکی از لوازم آرایشی است که برای تغییر رنگ گونه ها و افزایش زیبایی و جلوۀ آن ها استفاده می شود. این محصول به فرم های پودری، استیکی، مایع و کرم در بازار موجود است. انواع پودری آن شبیه به پودرهای صورتند با این تفاوت که حاوی رنگدانه و مواد مرطوب کننده نیز هستند. رژگونه های کرمی با فرمولاسیونی چرب، برای پوست های خشک تولید شده است. در نهایت فرم های مایع حاوی رنگدانه، گلیسیرین و آب است.

در این بین، رژگونۀ پودری متداول تر و پرطرفدارند؛ به راحتی روی پوست می نشینند و محو می شوند و رنگی طبیعی ایجاد می کنند. در عین حال با جذب چربی پوست، تغییر رنگ داده و دوام خیلی بالایی ندارند. رژگونه های کرم و مایع دوام خیلی بالا و جلوۀ بیشتری دارند، اما به راحتی روی پوست نمی نشینند و محو نمی شوند.

 

رژگونه

 

 نحوۀ استفاده 

یکی از نکاتی که در هنگام زدن رژگونه باید به یاد داشته باشید، این است که به هیچ عنوان از پره های بینی پایین تر نکشید، زیرا به صورت حالت افتادگی می دهد. از رژگونه های پودری برای آرایش های ملایم و پوست های معمولی (نه چندان چرب و نه خیلی خشک) استفاده می شود. برای پخش رژ گونه های پودری روی پوست از براش های نه چندان بزرگ استفاده کنید. و برای انواع مایع و کرمی می توانید از انگشت دست کمک بگیرید. برای افزایش ماندگاری رژگونه ابتدا از رژگونۀ مایع و سپس روی آن مقداری رژگونۀ پودری بزنید. برای کشیده نشان دادن صورت های گرد، روی سیب گونه رژگونه بزنید و به سمت شقیقه محوش کنید. برای پر نشان دادن صورت های لاغر براش را به صورت دورانی روی گونه بچرخانید و به سمت گوش ها محوش کنید.

به یاد داشته باشید، تاریخ انقضای محصولات آرایشی و بهداشتی برای سلامت پوست شما درج شده اند، از محصولات تاریخ مصرف گذشته به هیچ عنوان استفاده نکنید.

اشتراک گذاری این مطلب
پرسش و پاسخ

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.