رایحه عطر ها و انواع آنها

انتخاب عطری مناسب سلیقه و شخصیت هرکس بدون شناخت رایحۀ عطرها خیلی مطابق سلیقه نخواهد شد. عطر ها با وجود تنوع و گوناگونی رایحه ها و برندها، همگی از چند گروه بویایی و ترکیب این گروه ها با یکدیگر تولید شده اند. این دسته بندی شامل گروههای بویاییِ چوبی، گل، شرقی، اقیانوسی، مرکبات و سبز یا آروماتیک است.

رایحه عطر ها و انواع آنها
عمومی 23 آگوست 2019

رایحه عطر

عطر و رایحۀ خوش قدمتی 4000 هزار ساله دارد. برای انتخاب رایحه عطر مناسب سلیقه و شخصیت خود و شناخت رایحۀ مناسبِ هر موقعیت، بهتر است با انواع روایح مختلف و دسته بندی آن ها آشنا باشید. یکی از موارد با اهمیت در رابطه با عطر میزان ماندگاری آن هاست. باید بدانید ماندگاری یک رایحه علاوه بر کیفیت محصول به جنس پوست نیز مرتبط است؛ ماندگاری روایح روی پوست های چرب، طولانی تر است. عطرها از نظر گروه بویایی در دسته بندی های مختلفی قرار می گیرند. در ادامه به معرفی و توضیح مختصر هر یک می پردازیم:

رایحه عطر

  انواع رایحه ها

  • چوب: روایح موجود در این گروه بویایی، یادآور رایحه عطر چوب و جنگل است و بویی خاک مانند، تند و گرم دارد. احساسی کلاسیک و لوکس را القا می کند. این رایحه به خصوص در عطرهای مردانه بسیار پرطرفدار است.
  • گل: رایحۀ گل های طبیعی که بویی شیرین دارند و احساس آرامش، آسودگی و ملایمت را القا می کنند. در عطرهای زنانه از این رایحه استفاده می شود، در عطرهای مردانه به ندرت از این روایح استفاده می شود.
  • مرکبات: این رایحه بسیار مورد توجه جوان ها و نوجوان هاست. در عطر های مردانه با روایح آروماتیک و در عطرهای زنانه با رایحۀ گل ها ترکیب می شود. خنکا و طراوت مرکباتی چون لیمو، پرتقال، نارنگی و گریپ فروت از ویژگی های بارز این گروه است.
  • ادویه جات شرقی: از ویژگی های بارز این دسته، گرم بودن و سنگین بودن آن است. در عطرهای مردانه از این رایحه خیلی استفاده می شود. بوهای پرقوت با روایح سکرآوری چون مشک، وانیل، صمغ و… در این گروه قرار می گیرند.
  • اقیانوسی: این عطر ها روایحی تند، تلخ، گرم و اشرافی دارند. رایحه عطر تند این گروه بر مبنای ترکیباتی چون خزۀ بلوطو نعنا هندی و… است. بیشتر در عطرهای زنانه استفاده می شود. اگر طرفدار عطرهای ملایم و خنک هستید این گروه در سلیقۀ شما نیست.
  • سبز: این دسته با نام گیاهان معطر و یا آروماتیک نیز شناخته می شود. این رایحه شامل ترکیبات گیاهان سبزی چون زیره سبز، اسطوخودوس، رزماری و… است. بویی تند دارد و در عطرهای مردانه استفاده از این گروه بویایی بسیار رایج است.

Notify me of follow-up comments?

Submit the word you see below:

This blog uses premium CommentLuv

if you have a website, link to it here

post a new comment

Enter YourName@YourKeywords

get livefyre

comment help

powered by expressionengine

post a comment

powered by expressionengine

powered by Typepad

no comments posted yet

why not be the first to have your say

powered by ip.board

powered by Fireboard

powered by phpbb

powered by phpbb3

powered by SMF

powered by vbulletin

accepting guest posts

become a contributor

become a guest writer

contributor guidelines

guest bloggers wanted

guest post courtesy of

guest post guidelines

guest post opportunities

guest posts wanted

I’ve been featured on

my guest blogs

my posts on other blogs

sites I’ve written for

submit article

submit blog post

submit guest post

submit your content

this is a guest post by

This post was written b

write for us

writers wanted

best articles of the week

best of

best posts of the week

daily link roundup

friday link roundup

link roundup

monday link roundup

roundup

this week

top posts this week

weekly link roundup

اشتراک گذاری این مطلب
پرسش و پاسخ

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.