خط چشم و نکات استفاده از آن

خط‌چشم از پرطرفدارترین لوازم آرایشی است. برای قاب بندی چشم، کوچک یا بزرگ کردن و جلوه دادن به چشم‌ها از خط چشم استفاده می‌شود. انواع مختلف خط چشم شامل مدادی، ماژیکی، مایع و کرمی است. نوع مدادی راحت استفاده شده و مهارت خاصی ندارد؛ استفاده از آن بسیار رایج است. استفاده از این محصول به صورت مایع برای مبتدیان کمی مشکل است، در ادامه توضیحاتی برای رسم ساده‌تر خط چشم آورده شده است.

خط چشم و نکات استفاده از آن

همه چیزهایی که باید دربارۀ خط چشم و نحوۀ استفادۀ آن بدانید

خط چشم (eyeliner) نوعی از محصولات آرایشی است که در رنگ های مختلف در بازار عرضه می شوند. با استفاده از آن دور چشم، قابی یکپارچه و بی نقص ایجاد می کنند که می تواند چشم ها را بزرگ تر یا کوچک تر نشان دهد. در حال حاضر جنس مایع، از پر طرفدارترین نوع آن است. ترکیبات این محصول آرایشی شامل آب، مادۀ ژله کننده، مواد خیس کننده و رنگدانه است. این محصول آرایشی بافتی نرم و سبک و در عین حال ماندگاری قابل قبولی دارد.

انواع این محصول آرایشی پرطرفدار شامل مایع، مدادی، ماژیکی و ژل یا کرمی است. استفاده از این محصول به صورت مایع برای مبتدیان کمی مشکل است و نیاز به تمرین دارد، اما نتیجۀ آن دقیق و ظریف است. نوع مدادی از آنجا که استفاده از آن بسیار راحت و سریع است؛ متداول ترین نوع این محصول آرایشی است. آخرین نوع این ابزار آرایشی کرمی/ژلی است که قلموی مخصوص دارد و اخیرا استفاده از آن بسیار رایج و متداول گشته است.

 

خط چشم

نحوۀ استفاده 

نحوۀ رسم و انتخاب شکل ظاهری آن بستگی به مدل چشم دارد. برای چشم های درشت، خط پهن؛ برای چشم های گود رفته، خط نازک و باریک؛ برای چشم های ریز، خط را تا گوشۀ بیرونی چشم ادامه دهید و برای چشم های بافاصله، استفاده از مدلهای گوشه دار توصیه می شود.

توجه داشته باشید که برای کشیدن، پوست خود را نکشید. در مرحلۀ اول از وسط پلک (تا حد امکان نزدیک به مژه) به سمت بیرونی چشم (تا قسمتی که مژه روییده) خطی رسم کرده و سپس، آن خط را به سمت گوشۀ داخلی چشم ادامه دهید و در نهایت دنباله ای کوتاه یا بلند مطابق سلیقۀ خود در انتهای خطی که رسم کرده اید، بکشید. دنباله های بلند بسیار چشمگیرند و دنباله های کوتاه برای استفاده روزمره مناسب ترند.

اشتراک گذاری این مطلب
پرسش و پاسخ

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.