خط لب ، زیبایی لب

خط لب یکی از لوازم پرکاربرد آرایش لب است. ترکیب مشابه و نزدیک آن به رژلب و تنوع رنگ بالای آن باعث شده بسیاری از کاربران برای پوشش سطح لب خود از آن به تنهایی استفاده کنند. از خط لب برای پوشاندن ناهمواری دور لب و میکاپی یکدست برای لب استفاده می شود.

خط لب ، زیبایی لب

خط لب ، زیبایی لب

خط لب (lip liner) یکی دیگر از لوازم آرایشی میکاپ و زیبایی لب هاست.  این محصولات با نام مداد لب نیز شناخته می شوند. این مداد های لب حکم زیرسازی آرایش لب را دارند، وجود آن ها شاید ضروری نباشد اما به قطع جلوۀ بسیار زیباتری به لب ها خواهد بخشید. ترکیبات این محصول همان ترکیبات رژ لب است اما با میزان چربی کمتر و رنگدانه های بیشتر. مدادهای لب در تنوع رنگی بالایی به بازار عرضه می گردند و به راحتی می توان رنگ هماهنگ با رژلبتان را بیابید. این محصولات با ایجاد کادر دور لب و پوشاندن ناهمواری دور لب ها، رژ زدن را ساده تر و دقیق تر می کند.

 

 

خط لب

 

بهترین روش استفاده 

اگر رژلبی که استفاده می کنید خیلی چرب باشد و اطراف لب پخش می شود با استفاده از این محصول می توانید از پخش آن جلوگیری کنید. در صورتیکه رژ لبی روشن و براق دارید و تمایل دارید کمی آن را مات و تیره کنید، قبل از رژ لب حتما از مداد لب استفاده کنید. بهتر است مداد لبی که همراه با رژ استفاده می کنید حدود دو درجه از رژ تیره تر باشد.

یکی دیگر از موارد مصرف این محصول، افزایش ماندگاری آرایش لب است. شما می توانید بدون نیاز به رژلب های سرب دار با کشیدن مداد لب و سپس رژ زدن، میزان ماندگاری رژ لب را افزایش دهید. از آنجا که ترکیبات رژ و مداد لب مشابه یکدیگرند، می توان با آن تمام سطح لب را پوشش داد. نکتۀ آخر اینکه هنگام کشیدن مدادلب، از لب بالا شروع کنید، سر مداد را بتراشید و از گوشۀ لب به سمت مرکز لب خط را رسم کنید. رسم خط از وسط به سمت گوشه پوشش مناسبی ارائه نمی دهد. برای کشیدن پایین لب، خط را کاملا روی خط لب رسم کنید.

اشتراک گذاری این مطلب
پرسش و پاسخ

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.