انتخاب سایه چشم متناسب با انواع آرایش

برای انتخاب سایه چشم عواملی چون رنگ و جنس پوست، رنگ چشم، رنگ لباس و موقعیت استفاده باید مد نظر قرار بگیرد. ایحاد هارمونی بین رنگ پوست و چشم، جلوۀ زیبایی به آن می بخشد. سایه ها در انواع براق و مات وجود دارند که برای استفاده روزمره انواع مات و برای آرایش های غلیظ تر نوع براق آن جلوۀ فوق العاده ای دارد.

انتخاب سایه چشم متناسب با انواع آرایش

انتخاب سایه چشم متناسب با انواع آرایش

سایه چشم با تنوع بالا در رنگ، بافت و جنس کار را برای انتخاب مناسب کمی سخت کرده است. با این حال با توجه به اینکه انواع سایه های مختلف برای جایگاه های متفاوت و ماندگاری آن ها برای موقعیت های مختلف تولید شده است، با شناخت انواع و کاربرد مناسب آن انتخاب گزینۀ مناسب چندان مشکل نخواهد بود.

برای انتخاب نوع بافت سایه مواردی چون جنس پوست و موقعیت استفاده و برای انتخاب رنگ آن عواملی چون رنگ پوست، رنگ چشم و رنگ لباس باید مد نظر قرار گیرد.

عموماً برای پوست چرب، استفاده  از سایه های پودری پیشنهاد می شود؛ استفاده از سایه های کرمی و مایع که تمایل به جمع شدگی دارند، مناسب این نوع پوست نیست. در مقابل استفاده از سایه های کرمی و مایع به دلیل بافت چرب، برای پوست های خشک گزینه های ایده آلی هستند.

 

انتخاب سایه چشم

 

بهترین انتخاب

بهترین انتخاب برای رنگ سایه چشم، رنگی است که با رنگ چشم شما هارمونی ایجاد کند؛ بنابراین از سایه هایی نزدیک به رنگ چشمانتان و در عین حال همخوان با رنگ پوستتان استفاده کنید. رنگ سایه و تکنیک استفاده از آن برای پوشاندن بسیاری از عیوب چشم ها نیز به کار می رود. استفاده از سایه های تیره و آرایش دودی چشمان شما را فرورفته تر نشان می دهد؛ بنابراین اگر چشمانی از حدقه بیرون زده دارید از این سایه ها استفاده کنید.

برای اینکه چشمانتان کشیده تر جلوه کنند، بهتر سایه را تا گوشه خارجی چشم ادامه دهید. برای چشم های فاصله دار، گوشۀ داخلی چشم، سایۀ تیره و قسمت میانی و گوشۀ خارجی پلک را سایۀ روشن تری بزنید. برای چشم های نزدیک به هم، گوشۀ داخلی چشم، سایه ای کمرنگ و به تدریج به سمت گوشۀ بیرونی آن را پررنگ تر کنید. برای اینکه جلوۀ زیباتری به سایۀ چشم بدهید از هماهنگی رنگ آن با رنگ رژ لب غافل نشوید. نکتۀ دیگری که باید مد نظر داشت، این است که اگر از رژلب قرمز استفاده می کنید برای سایه از رنگ های ملایم و خنثی استفاده کنید.

در نهایت این نکته را مد نظر داشته باشید برای آرایش های روزمره، از رنگ های ملایم و مات که نزدیک به رنگ پوست باشد استفاده کنید. برای آرایش های نمایشی تر استفاده از سایه چشم های براق و درخشان و رنگ های جسورانه تر متناسب و همخوان با رنگ لباس انتخاب مناسبی است.

اشتراک گذاری این مطلب
پرسش و پاسخ

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.