انتخاب رژ لب متناسب با انواع آرایش

تنوع بالای رژلب های موجود در بازار لوازم آرایش انتخاب رژ مناسب در شرایط موقعیت های متفاوت دشوار نموده است. برای انتخاب رژ، عواملی چون رنگ پوست و نوع آرایش باید مد نظر قرار بگیرد. برای آرایش های روزمره رنگ های ملایم و برای آرایش های غلیظ استفاده از رنگ هایی با جلوۀ بیشتر استفاده کنید.

انتخاب رژ لب متناسب با انواع آرایش

انتخاب رژ لب متناسب با انواع آرایش

تنوع بسیار زیاد رژ لب ها چه در جنس و بافت و چه در رنگ در قدم اول شاید وسوسه انگیز و جذاب باشد، اما پای انتخاب که برسد گیج کننده خواهد بود. برای انتخاب یک رژ لب مناسب، شناخت رنگ پوست بسیار مهم است. بسته به اینکه رنگ پوست گرم یا سرد باشد، رنگ رژ متغیر است. نکتۀ دیگر این که بسته به اینکه میکاپی ساده و روزمره دارید یا مجلسی نیز رنگ و طرح های متفاوتی پیشنهاد می شود.

به طور کلی رنگ های مات و تیره، لب ها را نازک تر و رنگ های روشن و درخشان لب ها را برجسته تر نشان می دهد. برای پوست های روشن و بور، رنگ های مرجانی و هلویی؛ برای پوست های سرد از رنگ های گرم تر تناژ هلویی و صورتی  استفاده کنید. رژهای قرمز و تناژ ارغوانی رنگ های مناسبی برای پوست های گندمی است. برای پوست های تیره، رنگ های قهوه ای و زرشکی توصیه می شود. استفاده از رژهای قرمز و آرایش کلاسیک برای هر پوست و سنی زیبنده است.

 

انتخاب رژ لب

برای میکاپ های روزمره بهتر است از رنگ های ملایم استفاده شود. در آرایش های روزمره رژ لب های سرب دار با ماندگاری بالا و رژهای با رنگ های تیره گزینۀ مناسبی نیستند؛ بهتر است از رژهایی با فرمولاسیون ویتامینه استفاده نمود. به یاد داشته باشید در آرایش های روزمره به طور همزمان چشم ها و لب را غلیظ آرایش نکنید.

برای آرایش های غلیظ تر  و مجلسی، در انتخاب رنگ جسورتر عمل کرده و از رژ لب هایی با ماندگاری بالا استفاده کنید تا طی مراسم و در هنگام خوردن و آشامیدن رنگ آن محو نشود. در نهایت به یاد داشته باشید، تمام این قوانین تنها برای راهنمایی هستند، سلیقۀ شما در اولویت قرار دارد؛ رژلبی بزنید که ظاهرش را بپسندید.

اشتراک گذاری این مطلب
پرسش و پاسخ

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.