عطر مناسب هر فصل کدام است؟

انتخاب عطری مناسب برای هر فصل، ضرورت بالایی دارد. اصولا برای فصل های سرد استفاده از عطر های گرم و تند پیشنهاد می شود؛ در مقابل در فصل های گرم استفاده از عطرهای خنک و ملایم مناسب تر است. عطر ها به طور کلی در فصل های سرد ماندگاری بالاتری دارند.

عطر مناسب هر فصل کدام است؟
بلاگ , عمومی 15 ژوئن 2019

عطر مناسب هر فصل سال کدام است؟

عطر ها بر اساس رایحه های متفاوتی که دارند برای استفاده در فصل های متفاوتی از سال پیشنهاد می شوند. این روایح که گاه به سردی، گرمی، شیرینی و تلخی می زند؛ در فصل خاص خود زیبنده ترند. همانطور که با تغییر فصل نوع پوشش تغییر می کند، عطر مناسب هر فصل هم عوض می شود.

عطرهای مناسب هر فصل و رایحه مربوط به آن کدام است :

آب و هوای گرم اصولا رایحۀ نت ها را تشدید می کند به همین علت به طور کلی استفاده از رایحه های ملایم و خنک در این فصول پیشنهاد می شود. در مقابل آب و هوای سرد کمکی به پخش بوی عطر نخواهد کرد و استفاده از رایحه های تند و گرم برای این فصول مناسب تر است.

در فصل های سرد استفاده از عطرهای گرم انتخاب فوق العاده ای است. این که در سرمای دلچسب پاییز و سوز سخت زمستان، گرما را از طریق مشام و حس بویایی به خود ودیگران القا کنید لذت بخش خواهد بود و در خاطر خواهد ماند. رایحه های گرم و تند و تیزی که در فصول سرد استفاده می شوند در گروه های بویایی ادویه جات شرقی و چوب هستند.

برای فصل پاییز روایح گروه بویایی چوب و برای زمستان روایح شرقی که بوی تند و گرمتری دارد پیشنهاد می شود. لازم به ذکر است در زمستان عطر ها ماندگاری و دوام بالاتری دارند و کمتر نیاز به تجدید ادکلن احساس می شود. زیرا هوا سرد است و الکل های ادکلن دیرتر تبخیر می شوند.

در فصل های گرم استفاده از عطرهای خنک و ملایم انتخاب مناسب تری است. در این فصول رایحه ها ماندگاری کمتری دارند زیرا به دلیل گرما زودتر تبخیر می شوند و نیاز به تجدید ادکلن وجود دارد. عطرهایی که در دستۀ بویایی گل ها و مرکبات قرار دارند با خنکا و طراوتی که القا می کنند برای این فصول مناسب ترند.

نکتۀ آخر اینکه حتی عطرها هم فاسد می شوند. برای مراقبت و نگهداری مناسب تر آن ها را در جای خنک و به دور از نور مستقیم خورشید قرار دهید.

اشتراک گذاری این مطلب
پرسش و پاسخ

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.